UVOĐENJE EURA JE UVOĐENJE DIGITALNE VALUTE: Europska središnja banka priprema se uvesti digitalni euro

 

Predsjednica Europske središnje banke Christine Lagarde kaže da podržava ubrzanje rada na digitalnom euru

Europska bi unija mogla digitalni euro dobiti do 2025. godine, pod uvjetom da ta zamisao najprije dobije potporu članica eurozone, izjavila je Lagerde još početkom ove godine

Fabio Panetta, član izvršnog odbora Europske središnje banke (ESB), sredinom lipnja pojavio se pred Odborom za ekonomska i monetarna pitanja (ECON) Europskog parlamenta kako bi raspravljao o napretku koji je postignut u razvoju digitalnog eura, gotovo godine nakon što je ECB službeno najavio početak 24-mjesečne istrage o mogućem usvajanju digitalne valute središnje banke eurozone (CBDC). A prema Panettinom izvješću, postignut je značajan napredak u osiguravanju Europljanima digitalnog sredstva plaćanja — CBDC-a koji mogu koristiti u cijelom europodručju za svoje svakodnevne potrebe, prenosi International Banker.

Kolika je mogućnost da Hrvatska uvede digitalnu kunu, pa gotovo nikakva, ali ulaskom u Euro zonu to više nije stvar mogućnosti već realno za očekivati od naših političara.

ZAŠTO NE SAMO EUROPSKA UNIJA VEĆ GOTOVO SVE ZEMLJE SVIJETA RADE NA UVOĐENJU DIGITALNE VALUTE

Da citiramo Kissingera “Onaj tko kontrolira novac kontrolira cijeli svijet”

Da li ste mislili da postoji neki drugi, zašto?

U svijetu u kojem novac doslovce znači hrana, voda, mogućnost putovanja ili krov nad glavom, onaj tko kontrolira novac kontrolira Vas, vaš život, ili prema riječima Kissingera, svijet. Što i jest cilj.

21. lipnja prošle godine The Telegraph je objavio kako je središnja banka Ujedinjenog Kraljevstva pozvala ministre na uvođenje “PROGRAMABILNE” digitalne valute.

Digitalna programabilna gotovina mogla bi se programirati na način kojim bi se osiguralo da se troši samo na osnovne potrepštine ili robu koju vlada smatra razumnom.

“Kupili ste dvije kile mesa ovaj mjesec, ne možete ga više kupiti pošto je vlada ograničila potrošnju na dvije kile mesa po obitelji mjesečno pošto uzgoj stoke pridonosi globalnom zatopljenju. Ali možete kupiti sintetičko meso ili kukce”

 Drugim riječima, vlast bi imala potpunu kontrolu nad načinom na koji trošite svoj novac i mogla bi vas kazniti za nepoželjna mišljenja ili ponašanje ograničavanjem vaše kupovne sposobnosti ili potpunim oduzimanjem vaših sredstava.

Dakle, digitalna valuta omogućuje vlastima ne samo praćenje već i potpunu kontrolu nad vašim novcem kroz diktiranje na što ga možete, a na što ga ne možete potrošiti. Što možete, a što ne možete kupiti. Ili vam jednostavno mogu blokirati račun, kao kamiondžijama za vrijeme prosvjeda protiv obaveznog cijepljenja u Kanadi.

Povezano: SLOBODNI SVIJET JE SVIJET BEZ NOVCA (U BILO KOJEM OBLIKU)

Zar ne, ovo sve više sliči na Kinu? Pa ipak, Kina je model za cijeli svijet.

Možda bi neki još uvijek mogli reći kako je velik dio društva već predao ove podatke upotrebom kreditnih kartica ili korištenjem pametnih telefona, međutim, digitalna valuta će biti povezana sa digitalnim novčanikom te shemom digitalnog ID-a kojeg uvodi EU. Na kraju će ovaj digitalni ID zajedno sa digitalnom valutom i novčanikom biti povezani sa sustavom bodovanja, takozvanim društvenim ili socijalnim kreditom. Da, ne da smrdi na Kinu, štoviše, već je tu, kao što smo nedavno izvijestili, Austrija, Njemačka, Belgija i Italija u pojedinim pokrajnama ili gradovima od ove godine uvode pilot fazu bodovanja temeljenu na nagrađivanju (a kasnije kažnjavanju) ekološki osviještenih građana, dok ekipa iz Svjetskog ekonomskog foruma najavljuje uvođenje “osobnog uređaja za praćenje karbonskog otiska”, koji da bi funkcionirao upravo treba mogućnost praćenja svake vaše transakcije.

Ali hoće li ili neće ovakvo distopijsko društvo zaživjeti, na svu sreću ovisi samo o nama.

Photo: pixabay



Kako zaustaviti ovo ludilo? Pa tako što ga nećemo prigrliti te ga time omogućiti, a informacija je ključ. Od informacije dolazi percepcija, od percepcije dolazi svijest o nekom ili nečem što čini temelj djelovanja ili ne djelovanja, izbora. Prihvaćanja ili odbijanja ili stvaranja boljeg. Stoga, dijelite informacije, informirajte druge i sebe.

Pratite nas na Telegramu: https://t.me/transformacijasvijesti


 

 

OPĆA DEKLARACIJA O LJUDSKIM PRAVIMA – Članak 19.
Svatko ima pravo na slobodu mišljenja i izražavanja; to pravo uključuje slobodu zadržavanja mišljenja bez uplitanja i slobodu traženja, primanja i širenja informacija i ideja putem bilo kojeg medija i bez obzira na granice.